П О Л О Ж Е Н Н Я
про науково-технічну раду (НТР)
Тернопільського національного технічного університету
імені Івана Пулюя
- Загальні положення.
1.1. Науково-технічна рада університету створюється у відповідності до положення про державний вищий заклад освіти (Постанова КМ України № 1074 від 05.09.96 р.) і статуту університету. Склад НТР і положення про її діяльність розглядаються Вченою радою університету, затверджується ректором.
1.2. НТР є дорадчим органом при проректорі з наукової роботи і сприяє організації і розвитку наукової роботи в університеті.
1.3. НТР у своїй діяльності керується діючим законодавством, нормативними документами Міністерства освіти і науки України, Статутом університету та даним положенням.
1.4. До складу НТР входять проректор з наукової роботи, декани факультетів, начальник науково-дослідної частини, голова ради молодих вчених і спеціалістів, голова студентського наукового товариства, керівники наукових і науково-організаційних підрозділів, які підпорядковуються проректору з наукової роботи, керівники (представники) наукових шкіл, провідні науковці і спеціалісти.
Склад НТР, в кількості до 40 осіб, обирається Вченою радою університету на 5 років і затверджується ректором.
Зміни і доповнення до складу НТР розглядаються Вченою радою і затверджуються ректором університету.
1.5. Головою НТР є проректор з наукової роботи університету. За представленням голови НТР ректор університету затверджує заступника голови, вченого секретаря і склад НТР, що оголошується наказом по університету.
1.6. Рішення НТР оголошуються наказом ректора або розпорядженням проректора з наукової роботи.
1.7. Зміни і доповнення до даного положення розглядаються на засіданні НТР.
- Основні завдання і функції НТР.
Науково-технічна рада:
2.1. Проводить аналіз і координацію усієї наукової роботи університету і його підрозділів, визначає основні напрямки наукових досліджень, розвитку наукових шкіл, надає рекомендації по концентрації наукових сил, матеріальних і фінансових засобів на найбільш важливих напрямках науково-технічного прогресу, забезпечуючи при цьому пріоритетний розвиток фундаментальних і пошукових досліджень за рахунок бюджетних асигнувань.
2.2. Розглядає і представляє на затвердження ректору Університету річні перспективні тематичні плани науково-дослідних робіт (НДР) з госпдоговірної і держбюджетної тематики.
2.3. Поквартально аналізує і затверджує результати роботи з держбюджетної тематики та звіти по закінчених г/д та д/б темах.
2.4. Проводить вибіркову перевірку і аналіз виконання окремих етапів г/д і д/б тем.
2.5. Направляє на науково-технічну експертизу у провідні організації завершені роботи з метою визначення їх науково-технічного рівня. При низькій якості виконаних робіт приймає рішення про припинення фінансування держбюджетних тем.
2.6. Визначає нормативи статей кошторису виконуваних тем, а також фонду науково-технічного і соціального розвитку (НТСР), надає пропозиції щодо їх розподілу.
2.7. Розглядає пропозиції щодо придбання науково-лабораторного обладнання за рахунок фонду НТСР, а також аналізує його використання в навчальному процесі.
2.8. Аналізує ефективність використання наукового обладнання та комп’ютерної техніки в НДР.
2.9. Планує зовнішньоекономічну діяльність НДЧ, контролює виконання міжнародних угод і контрактів, рекомендує кандидатів для наукових зарубіжних відряджень і стажування, заслуховує і затверджує звіти закордонних відряджень і стажувань, аналізує ефективність міжнародних зв’язків і відряджень.
2.10. Аналізує і виробляє рекомендації щодо підвищення ефективності підготовки науково-педагогічних кадрів в університеті, в т. ч. через аспірантуру і докторантуру. Щорічно заслуховує звіти аспірантів і докторантів про виконання плану підготовки дисертацій.
2.11. Щорічно заслуховує звіт голови студентського наукового товариства та голови Ради молодих учених та спеціалістів про результати наукової діяльності студентів та молодих вчених.
2.12. Проводить аналіз використання результатів НДР в навчальному процесі.
2.13. Координує патентно-ліцензійну діяльність університету.
2.14. Розглядає теми дисертаційних робіт аспірантів, докторантів та здобувачів і рекомендує їх до затвердження на вченій раді університету.
2.15. Рекомендує до затвердження на вченій раді університету наукових керівників та наукових консультантів дисертаційних робіт аспірантів, докторантів та здобувачів.
2.16. Розглядає подання експертно-патентної комісії про подання заявок на патент від імені університету.
2.17. Розглядає і приймає рішення про проведення науково-технічних конференцій, симпозіумів та семінарів.
2.18. Розглядає і планує видання монографій, вісника університету, підручників, тез доповідей, а також вирішує питання про їх фінансове забезпечення.
2.19. Здійснює контроль за роботою експертної комісії університету.
2.20. Розглядає завершені наукові розробки з метою висунення їх для участі в конкурсах.
2.21. Розглядає подання керівників тем і підрозділів щодо преміювання співробітників НДЧ, а також працівників підрозділів, які сприяють виконанню плану НДР, за результатами роботи за рік і по завершених г/д темах.
2.22. Надає пропозиції щодо створення науково-технічних підрозділів університету.
2.23. Розглядає доцільність відкриття нових д/б тем.
2.24. Проводить атестацію стипендіатів Кабінету міністрів України.
2.25. Висуває кандидатури для присвоєння державних нагород, почесних звань, призначення державних стипендій видатним науковцям.
2.26. Заслуховує звіти керівників науково-дослідних лабораторій та наукових підрозділів про виконану роботу.
- Організація роботи НТР.
3.1. Діяльність НТР здійснюється у відповідності з планом, затвердженим на засіданні НТР.
3.2. Засідання проводить голова НТР, або за його дорученням заступник.
3.3. Для підготовки і розгляду окремих питань створюються комісії із членів НТР і співробітників інших підрозділів і організацій.
3.4. НТР звітується про результати своєї роботи перед Вченою радою університету.
3.5. Рішення НТР приймається при наявності кворуму (більше половини присутніх на засіданні членів НТР), в результаті відкритого голосування простою більшістю голосів.
- Права і обов’язки членів НТР.
4.1. Член НТР має право:
– виносити на обговорення НТР питання про науково-дослідну роботу університету, факультетів, кафедр, наукових підрозділів;
– ознайомлюватись із науковими дослідженнями по г/д і д/б темах, НДР кафедр, факультетів, відділів, лабораторій;
– бути представленим за рекомендацією НТР у відповідності до встановленого порядку до заохочення.
4.2. Член НТР зобов’язаний:
– відвідувати засідання і брати активну участь в обговоренні розглядуваних питань;
– виконувати доручення НТР з підготовки окремих питань, проводити експертизу науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, готувати довідки, заключення тощо.
4.3. Участь в роботі НТР враховується при визначенні громадських доручень і фіксується в індивідуальному плані викладачів в розділі “Науково-дослідна робота”.